View Single Post
Stary 23-12-2012, 22:02   #2650
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.........
Tak w T4 dogrzewacz D3WZ jest z sitkiem i ma sterownik nr 252121 z inną procedurą
Chodzi mi o roznice miedzy dogrzewaczem D3WZ montowanym w Vw T4 a w autach SGA.Myslalem ze nie ma roznicy a tu jednak widze ze czyms sie jednak roznia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój piec jest już lepszej generacji, nie cofa spalin do kabiny przy rozpalniu, ma inteligentny start, lepsze parametry grzania i spalania, poprzez mieszanie paliwa z powietrzem na sitku o bardzo wysokiej temperaturze, co powoduje dużo mniejszą emisję CO2.

Cytat:
Napisał urban233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam posiadam dogrzewacz wszystko odpala ale zaraz gaśnie bo pompka podaje za mało paliwa (chodziła 3lata) czy można to naprawic a może tylko nowa pompka,zwiekszałem dawke paliwa ale nic nie pomaga dzieki
Wyczyść filterek na pompie.

Cytat:
Napisał dzandzoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po poradach i wymianie akumulatora tego pod siedzenie dalej to samo pompka na podszybiu nie włącza się a webasto po paru minutach staje. Dalej błąd przegrzania pompą przy piecu po wygaśnięciu piecyka chodzi jeszcze chwile. Przekaznika o nr 430 nie mam w skrzynce.
Płyn nie ma dobrego obiegu, stąd błąd przegrzania.
Wstaw kawałek przeźroczytej rurki koło pieca na węża, np. zrobionej z poobcinanej strzykawki i zobacz co sie dzieje z płynem, czy jest dobrze przypychany przez tą pompkę przy piecu, może ona sie już kończy. Mozesz mieć tam też powietrze, oby nie!
Jesli obieg płynu własciwy, to uszkodzony czujnik w piecu, lub sterownik.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 23-12-2012 o 22:14
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem