View Single Post
Stary 16-12-2012, 07:38   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,530
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?

Witam
Jeśli chodzi o fabrykę - podstawowy problem montazowy:
a) czujniki dokładane poza fabryką mają inny kształt = mają na zewnątrz kołnierz blokujący w otworze zderzaka
b) w przypadku czujników oryginalnych masz specjalne przetłoczenia w zderzaku (czujniki są w zagłębieniu zderzaka) => nie założysz oryginalnych czujników w zwykły zderzak

Dodatkowo - ASO nie podciągnie Ci kilku kabelków!
Jeśli nie masz wiązki pod czujniki cofania, to każą Ci zapłacić za wymianę wiązki na taką z kablami pod czujniki

"Przerabiałem" ten temat przy okazji wymiany lusterek na wersję z podświetleniem podłoża
- brakowało tylko dwóch kabelków w wiązce
- ASO powiedziało, że oni mogą wymienić wiązkę za cenę: 500zł wiązka (ten fragment) + 500zł za wymianę

Więc daj sobie spokój z marzeniami o fabrycznych czujnikach
Jeśli nie masz oryginalnych (montowanych w fabryce) - to każde ASO dołoży Ci czujniki uniwersalne - więc totalnie bez sensu

Kwestia finansowa - czy pytałeś o cenę pojedynczego czujnika? - kosztuje tyle co cały zestaw czujników uniwersalnych (nie chce mi się teraz szukac, ale było o tym na forum - ktos szukał czujnika oryginalnego bo mu "padł")

W moim przypadku
a) w ASO chcieli 1000zł (500zł czujniki +500zł montaż)
b) na allegro kupiłem takie same za 199zł i założyłem sam (czujniki firmy Logic z wyświetlaczem montowanym do podsufitki)

Sorry za kiepską jakość foto (komórka) - na przykładzie mondeo widać, że fabryczny sensor jest równo ze zderzakiem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

natomiast uniwersalny wystaje ponad zderzak

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 09-10-2019 o 13:42
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem