View Single Post
Stary 13-12-2012, 11:28   #76
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Oprogramowanie do Convers+

Cytat:
Napisał Piotr44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój wyświetlacz podaje NUM ROM 1307.
No to ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami co do aktualizacji softu.
Tak jak pisałem wcześniej udałem się do ASO Wikar Kraków na update softu w Conversie+
Goście full kumaci bez zbędnych pytań i dociekać podłączyli się do kompa i po odpaleniu IDS-a (wersja softu w IDS-ie 82.01) znaleziono nową wersję softu dla Conversa.
Aktualną wersję softu którą posiadałem (produkcja autka 10.2010) to BS7T-10949-VD (wyświetlana po teście zegarów wersja NUM target ROM 1217) zamieniono na wersję CS7T-10849-VD (wyświetlacz po teście zegarów NUM target ROM 1412).
Operacja trwała jakieś 20 minut i pojawiły się nowe ikonki, nowy wskaźnik paliwa, wskaźnik temperatury silnika i zegarek.

Z rozmowy z gościem (spoko chłopaki) dowiedziałem się że są różne komputery serwisowe (z różnym softem) i niektóre nie mają nawet funkcji programowania. Zaznaczam że tak mi powiedział gostek który programował moje autko.

Podsumowując - operacja trwała 20 minut, koszt 150 zł brutto.
Przy okazji zrobiono mi update softu w PowerShifcie (szarpało przy zmianie biegów) i po wymianie softu i adaptacji sprzęgła wszystko chodzi super.

Nadmienię również że próbowałem takie operacje przeprowadzić na śląsku (ASO AutoBoss, Multexim) i goście patrzyli na mnie jak na debila (że chcę zrobić update conversa) i że nie da się tego wykonać.

Jak widać da się, działa i ma się dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a serwisom "udającym fordowskie" dziękujemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem