View Single Post
Stary 07-12-2012, 08:47   #2562
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pilothn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam podobny problem, pisałem już o tym parę stron do tyłu. Odkąd Stefano zrobilł mi porządek z piecem i kabloteką wszystko działa jak trzeba. No może z wyjątkiem tego wyłączania się piecyka. Sytuacja: -3 st.C, odpalam auto, grzeję/skrobię szybki, wsiadam, ruszam, zwiększam obroty i piec sie wyłącza.
Potrafi się wyłaczyć też kiedy odpalę silnik, czekam tylko aż piec odpali, ruszam, a piec IIIiiiuuuu (zdycha). Nawet "przygazówka" potrafi go wyłączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem odpalać z palca (też mam przeróbkę na postojowe) i ostatnio mi popracował na tyle, że załapał spalanie, a po ok. minucie się wyłączył.
Dokąd nie dam obrotów to piecyk sobie świszczy, ruszam, gaśnie.
Dodam, że jeżdżę zazwyczaj tylną dmuchawą na zero, a temperatura na obu na HI (potem zmniejszam).
Wariuje czujnik na podszybiu? Ale komora silnika nie nagrzewa się tak szybko, żeby czujnik od razu obcinał piec.
Nie mam pomysłu...
Nie wiem jak długo Ci juz tak zachowuje dogrzewacz,ale wygląda na to ze jeszcze układ po naprawie sie dokładnie nie odpowietrzył.Ale jeżeli stało się to wiecej niz 5 razy to powinien sie juz zablokować i moja teorię mozna obalić.Wymieniałem niedawno termostat,ubyło mi płynu i takie własnie miałem objawy,błądząca poduszka powietrza powodowała przegrzanie i wyłączenie pieca.Mam zamontowaną diodę sygnalizacyjną prace pieca,więc mogłem to śledzić i tez po przygazówie sie mi wyłączał,czasem pracując na wolnych obrotach też, dopóki sie idealnie układ nieodpowietrzył.To tak z mojej autopsji.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem