Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 04-12-2012, 20:43   #28
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

to chyba ja zacząłem temat ElmConfiga w Polsce (http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=55021&page=2) więc pozwolicie, że się wtrącę troszeczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał KrisSzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wersja ELM327 BT działała z ELMConfig do czasu aż nie zachciało mi się podnieść prędkości transmisji powyżej 38K.
podnoszenie prędkości transmisji powyżej 38400 wymyślił Sergiej ("Civil-zz", autor programu) aby szybciej trwało wgrywanie najnowszego ROMu do zegarów w FF2 (przy 38400 trwa koło 27 minut), do czytania i pisania konfiguracji nie ma sensu zmieniać, niech zostanie 38400
maksymalnie można wyciągnąć prędkość 50000, ale żeby działo, to trzeba zmienic delay w ustawieniach portu COM z 16 do 1

Bump:
Cytat:
Napisał butel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wersja 0.2.2 i 0.2.3 nie działa!
Przy próbie otwarcia test prędkości pokazuje się błąd. (zdjęcie poniżej)
w pierwszym release wersji 0.2.2 tez miałem taki błąd, potem już nie
Cytat:
Napisał butel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabelek przerobiony zgodnie ze schematem.
jeśli chcesz czytać centralny plik konfiguracyjny (as-build'a z bcm'a) to nie trzeba przerabiać ELMa, bo BCM jest na HS-CAN, przeróbka jest po to aby działał tez MS-CAN
Cytat:
Napisał butel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymuszeniu portu com1, udało się połączyć z programem.
dziwne, w pierwszych wersjach programu działały tylko porty <10, potem już dowolne

TEDI_K
może dodaj w pierwszym poście żeby instalować też dll'e http://civil.iffc.ru/ELMConfig/RuntimePack.exe
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem