Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana radia na nawigację
View Single Post
Stary 03-12-2012, 10:38   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Wymiana radia na nawigację

Cytat:
Napisał kopydleusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem sporo w tym temacie, więc piszę.

Takie radio (samo radio) w ASO kosztuje 16.000 zł (tak, tysięcy). Do tego musisz kupić panel klimy (widoczny na dole) i całą konsolę plastikową aż do tych trójkącików po bokach. Koszt tego pewnie będzie koszmarny, chyba, że na allegro, ale:
- ludzie się tego pozbywają, bo to się psuje samo z siebie (zazwyczaj po około 3 latach)
- jest mało funkcjonalne, np. nie możesz słuchać muzyki, jak działa nawi (chyba, że już się to zmieniło, ale wątpię)
- niby jest ładne oraz wyświetla sterowanie klimą i nawiewami, ale czy biorąc pod uwagę powyższe warto? wątpliwe

Jeśli to Cię nie odstrasza, to sprawa wygląda tak, że musisz kupić wymienione przeze mnie rzeczy (możliwe, że jeszcze antenkę GPS zintegrowaną z antenką radiową), oraz pojechać na włączenie obsługi radia z klimą (nie można tego szukać gdziekolwiek indziej niż w multimediach). Od tego włączenia zależy to, czy będzie działała klima i nawiewy.

Jeśli jednak już Cię to odstraszyło (a powinno), to proponuję kupić audio dedykowane do Forda w miejscu fabrycznego owalnego radia. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.
No to przytoczmy cały Twój post, do którego się odniosłem.
I proszę powiedz mi czy przed napisaniem tego postu zechciałeś zajrzeć do instrukcji obsługi navi NX?
Moim zdaniem nie...
A jak piszesz z taką pewnością, że wiesz - to może najpierw trzeba sprawdzić.

Inaczej upieram się, że piszesz głupstwa i wprowadzasz ludzi w błąd!
- cena (z cennika S-max aktualnego) System nawigacji satelitarnej CD/SD PLUS 7,450.00 zł
- panel klimatyzacji do NX nie występuje, jest zintegrowany z NX
- muzyka jak najbardziej gra w czasie nawigowania
- a jak się pisze "ludzie się tego pozbywają..." to warto dodać "według mnie..." - ja z kolei znam sporo osób, które to montują i co z tego wynika?
itp. - dalej wyliczać?

Do tego co powiedział czyj znajomy oraz jak kompetentni są doradcy w ASO się nie odnoszę. Kwestia własnej oceny wiarygodności źródeł.

Za "wyssanie z palca" przepraszam - nie starczyło mi wyobraźni na znalezienie innego określenia dla pisania bez sprawdzenia u źródeł...

Na koniec zalecam odrobinę więcej dystansu do samooceny - stanowczo pomaga w życiu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-12-2012 o 11:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem