View Single Post
Stary 29-11-2012, 12:31   #987
jaxon111
ford::amateur
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: skierniewice
Model: ford focus
Silnik: tdci 100km
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Panowie odebrałem wczoraj auto od mechanika udału sie go odpalić ale za pomocą plaka.Następnie mechanik podłączył focusa pod kompa i zaopserwował że zarór na pompie wysokiego ćiśnienia nie działa poprawnie a dokładnie wyglądało o tak : po dodaniu gazu i trzymaniu na równych obroach pompa nabiła ciśnienie około 900bar gdy tylko zdioł noge z gazu ciśnienie nagle spadało do 20bar. Stwierdził wiec że jest walnięty i podlega wymianie.
Można taki zawór wymienić na aucie bez konieczności zdejmowania pompy. Kosz takiego zaworu to 440 zł .Wykonałem pare telefonów min.do stalowej woli gdzie regenerowałem wtryskiwacze koleś powiedział że mają taki ale poerzebny bedzie nr. pompy.Poszedłem wiec do garażu any spisać nr.Jak już zdiołem inerkoler pomyślałem sobie sprawdze jeszcze wężyki od przelewów i co niespidzianka 3 całe a jeden niesety pękł i lało się paliwo na pompe a do ego napewno jak stał to się zapowietrzał.i był problem z odpaleniem. Skruciłem wiec wężyk poczekałem jak silnik ostygnie i test.
Przypomne że wcześniej szarpało silnikem jak był zimny .Wyjechałem i nic równiuko cicho aż miło.Po cało nocnym postoju w gazażu rano na zakupi i eż nic sie nie dzieje wszystko gra i buczy.
Możliwe że przyczyną szarpania silnikiem był nieszczęsny przewód.Pojeżdze ak kilka dni zobaczymy jak będzie.Narazie jest ok.:-))
Napisze co i jak w sobote oby nie było już niespodzianek głupi wężyk i zaoszczędzone 400 zl .
jaxon111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem