Temat: [Mondeo 2000-2007] bardzo wysokie spalanie tdci
View Single Post
Stary 21-11-2012, 18:52   #370
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał MĄKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to wrociłem po krótkiej nieobecnosci spowodowanej wyjazdem na szkolenie
najswieższe wyniki spalania
Ś-cie-Kentaki na Mazurach trasa 600km : krajowa 6,7, troche ekspresowej 6 i 7, no i urocze drogi lokalne na mazurach ; w jedna strone 5.99 z powrotem troszke mniej wojewodzkich i lokalnych i spalanie 5.77
Na miejscu troszke miasta i trasa 110km po Mazurskich Autobanach wiec bardzo szarpana z czestymi dochamowaniami itp. 7,22

czyli trasa oki a miasto dalej smooook

Co do sugesti kolegów odnośnie ucieczki paliwa to kurcze wiele razy był ogladany od spodu i nikt nigdy nie zauwazył wyciekow z baku czy wezyków, ale jak sie zdarzy okazja tojeszcze raz sie to obejrzy
Czyli wracam do stwierdzenia, że pali Ci tyle ile ma palić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam identyczne wyniki spalania.

Ja akurat ostatnio dużo czytam forum i ktoś stwierdził, że miał 2 litry większe spalanie ze względu na popsuty mały termostat. Nie twierdzę, że masz popsuty (bo pewnie sprawdzałeś), ale na krótkich trasach o których pisałeś na mieście na pewno nie masz jeszcze zagrzanego silnika... Choć w sumie jazda na zimnym w teorii nie powinna aż tak zwiększać spalania.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem