View Single Post
Stary 20-11-2012, 23:22   #121
sinrock
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 198
Domyślnie Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini

jvc zacznijmy od tego, że szampon do pianownicy raczej średnio się nadaje, oczywiście możesz go użyć ale efekt będzie kiepski jak sam zauważyłeś. Do tego typu zabawy służą piany aktywne. Używa się ich przede wszystkim do mycia wstępnego czyli do pozbycia się największego brudu przed myciem właściwym, ewentualnie do szybkiego umycia auta gdy to jest lekko przybrudzone. W zależności od potrzeb są różne rodzaje, te z neutralnym ph są dla wosku najczęściej delikatne, te mocniejsze lepiej czyszczą ale najczęściej zjadają przy tym wosk. Ja osobiście posiadam zarówno pianę delikatną jak i mocniejsza którą używam głównie na "dobicie" starego wosku lub na nienawoskowane auta jak mi się nie chce brudzić rąk/goni mnie czas. Poza tym jeżeli masz wodę z węża i brud jest kilku dniowy to nie licz na to, że auto będzie czyste po spłukaniu, niestety tu potrzebne jest też odpowiednie ciśnienie.
Jak chcesz coś mocniejszego to polecam VP Brute Force, ze słabszych VP Advanced Neutral Snow Foam czy Autobrite Magifoam. Jeżeli będziesz oglądać filmiki na yt jak się prezentują owe specyfiki to zwróć uwagę, że nie pokazują auta suchego tylko jeszcze mokre... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście można domyć w miarę dobrze auto takim zestawem jednak do tego jest już potrzebna mocna myjka ciśnieniowa dostępna np. na myjniach samoobsługowych bo te domowe to niestety mają dużo słabsze ciśnienie.
__________________
Kosmetyka w moim wykonaniu, jak coś to piszcie Mini GALERIA

Ostatnio edytowane przez sinrock ; 20-11-2012 o 23:24
sinrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem