Temat: [Mondeo 2000-2007] rozładowanie akumulatora przez PCM
View Single Post
Stary 18-11-2012, 18:00   #1
jomarza
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI / 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 11
Domyślnie rozładowanie akumulatora przez PCM

szukam rozwiązania. Mam Mondeo MK3 2.0TDCI z 2004 w którym rozładowuje się akumulator. Dzieje się tak regularnie od kilku tygodni. Na poczatku założyłem, że to akumulator, w sumie miał 3lat ->pomyślałem, że zrobiło się trochę zimniej (listopad) to wreście padł. Dla spokoju naładowałem go w domu założyłem, sprawdziłem ładowanie alternatora i napięcia podczas ładowania (14,5V gdy silnik włączony bez obciążeń świateł dmuchaw radia itd. ; gdy obciążony to 14,3-14,5 - w zależności od stopnia rozładowania akumulatora) . Prądy ładowania OK . No i niestety parę dni i mimo długich tras akumulator rozładowany. Sprawdzenie ładowania akumulatora gdy bardzo rozładowany ładowanie potrafi spaść do 13V ale sukcesywnie rośnie, prąd ładowania przy bardzo rozładowanym akumulatorze potrafi wzrosnąć chwilowo do 60A ale po naładowaniu akumulatora spada do 0,5A-2A. Jednym słowem ładowanie OK -> wykluczyłem alternator wymieniłem akumulator. Bez zmian nowy też się rozładowuje. Prąd pobierany na postoju 200mA do 300mA (alarm czujniki ultradźwiękowe, radio, zegar ). Rozładowanie jest losowe i jedyną prawidłowością jest występowanie przy niskiej temperaturze. Rozładowanie następuje przez bezpiecznik w skrzynce bezpieczników pod maską silnika. Winowajcą jezt F9 - PCM relay (20A).

prąd pobierany przez niego to około 4A-6A co równa się 1-2nocy i rozładowany akumulator.

Dodam tylko, że nigdy nie paliła się kontrolka ładowania czyli brak błędu.
Pozostałe bezpieczniki OK. Wszystkie masy na oko OK zresztą wszystko podokrecałem sprawdziłem.

Czy już ktoś tak miał?
jomarza jest offline   Odpowiedź z Cytatem