View Single Post
Stary 18-11-2012, 13:33   #245
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Cytat:
Napisał phonemaniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj na parkingu miałem bliskie spotkanie z Iveco. Mam prośbę.
Porozmawiaj z blacharzem, czy da rade uniknąc spawania. spaw to bedzie 1 wsze miejsce podatne na korozje. Jesli koniecznie, dobrze zabezpieczyc tez od srodka auta, po spawaniu.
Reszta to klepanie i szpachla musowo, szkoda wymieniac cały element.
Przy odbiorze zwrócic uwage na rysy na szpachli pod lakierem, i na tzw zakurz i odciecia, czyli na to gdzie konczy sie miejsce lakierowania.

Bump:
Cytat:
Napisał enron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś mógłby odnieść się do opinii o "nieśmiertelnej" rdzy i do wyceny ?
wycena chyba ok, pytanie jak bedzie malowal, jak wysoko (pewnie do listwy)
Z ta niesmiertelnoscia to niestety troche prawda, napewno trzeba usunac ile sie da rdzy i te wałki zabezpieczenia na spawach. w moim bylo to robione w serwisie, i narazie nic nie wychodzi.

Bump:
Cytat:
Napisał stmartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg. instrukcji na opakowaniu malowanie powinno się odbywać w temperaturze 20-25 stopni C. Dziś jest zaledwie 7 stopni C i moje pytanie czy to mocno zaszkodzi przy malowaniu tego fragmentu. Jak to wpłynie na schnięcie podkładu i lakieru. W instrukcji lakieru pisze że można go nakładać po 30 min od nałożenia koloru. Chcę to dziś pomalować bo jest sucho nie pada od kilku dni i jeszcze przez parę nie będzie padać, a nie chcę za bardzo z tym czekać do wiosny.
Nie mam garażu ani innego miejsce gdzie mogę to pomalować więc będę robił to pod chmurką. Powierzchnia jest przygotowana, przed malowanie jeszcze raz ja przetrę i odtłuszczę.

Na co zwrócić jeszcze uwagę i na co i jak się jeszcze przygotować do malowania w takich warunkach ?
Proszę o wszelkie rady.
Pytanie jaki to jest lakier. Ogolnie troche za zimno na malowanie. Z tego co widze, masz szpachle tylko na tym zderzaku, nie prysnieta podkładem, powinienes prysnac to jeszcze podkładem, bo inaczek kolor (baza) bedzie sie inaczej wchłaniał i bedzie roznica w kolorze.
Przy takiej temperaturze moze zrobic sie gesia skorka na lakierze, bądz sie zwarzyc, a moze sie uda... spojz na jakich rozpuszczalnikach ( i czy nie wodne) sa lakiery. Jak wodne to to nie wyschnie do swiat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem