View Single Post
Stary 18-11-2012, 09:38   #244
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam, przymierzam się do pomalowania fragmentu zderzaka. Mondeo MK3 z 2001r. zielony.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam lakier Forda "Juice green" podkład - kolor + lakier bezbarwny. Dwie puszki po 150ml zamówione z ford service po numerze vin.

Wg. instrukcji na opakowaniu malowanie powinno się odbywać w temperaturze 20-25 stopni C. Dziś jest zaledwie 7 stopni C i moje pytanie czy to mocno zaszkodzi przy malowaniu tego fragmentu. Jak to wpłynie na schnięcie podkładu i lakieru. W instrukcji lakieru pisze że można go nakładać po 30 min od nałożenia koloru. Chcę to dziś pomalować bo jest sucho nie pada od kilku dni i jeszcze przez parę nie będzie padać, a nie chcę za bardzo z tym czekać do wiosny.
Nie mam garażu ani innego miejsce gdzie mogę to pomalować więc będę robił to pod chmurką. Powierzchnia jest przygotowana, przed malowanie jeszcze raz ja przetrę i odtłuszczę.

Na co zwrócić jeszcze uwagę i na co i jak się jeszcze przygotować do malowania w takich warunkach ?
Proszę o wszelkie rady.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem