Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana radia na nawigację
View Single Post
Stary 15-11-2012, 21:19   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Wymiana radia na nawigację

Cytat:
Napisał p_swiderski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy mogę kupować je tylko na wygląd, czy konkretne roczniki urządzenia pasują tylko do konkretnych map? Wydają ciągle te mapy na płytach, czy teraz już tylko na SD, którego starsze modele nie mają? Nowsze urządzenia, te z wejściem na SD pasują do starszych samochodów, np z 2007 roku?
Urządzenia do 2010 czytają mapy tylko z płyt DVD. Trzeba więc sprawdzić, jakie urządzenie jest oferowane (na płyty czy na karty SD). Oczywiście ja polecam te nowsze (produkowane od mniej więcej połowy 2010r.) na SD. Zwykle nie przekraczają ceny 2500zł max. 2800.

Mapy do tych nowszych urządzeń na kartach SD są dość podobne do map tej drugiej (mniejszej) navi nazywającej się TravelPilot FX. Mapy do FX i do NX nie są zamienne i trzeba staranie kupować właściwą. Zwykle na opakowaniu jest rysunek urządzenia i trzeba się dokładnie przyjrzeć, aby nie było pomyłki. Mapy oczywiście nie są "dedykowane" do roczników urządzenia - jak najbardziej można i trzeba kupować sukcesywnie nowsze mapy (byle na właściwym nośniku)...

Jak napisałem - urządzenie jest całkiem przyzwoite jak na navi fabryczną - podobne są w VW, Skodzie czy czym tam jeszcze...

Pamiętaj, aby w razie czego kupować navi z właściwym panelem czołowym - ta z Twojego pierwszego postu jest jak najbardziej właściwa. Trzeba też uwzględnić wymianę "kosza" radia (stelaża w którym jest zamontowane w kokpicie) - navi NX ma oczywiście inny kosz niż Twoje dotychczasowe radio.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-11-2012 o 21:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem