View Single Post
Stary 10-11-2012, 22:54   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,065
Domyślnie Odp: Ciężki rozruch, nierówna praca, drgania. 2.0 TDCI PSA

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak...tu sie zgadzam, wiec pozwol innym miec swoje.
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CR nie pali od strzala. Starsze systemy odpalaly szybciej (nizsze cisninie).
Ja nie mam z tym problemów... Moim zdaniem zarówno tddi jak i tdci SPRAWNE odpalają tak samo szybko (z dokładnością do normalnego oglądu sytuacji...) więc nie ma się co zwalać, że tdci "nie pali od strzału", tylko podać racjonalne wytłumaczenie ...

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np u mnie ELM sie laczy i pokazuje, ze nie ma bledow, a wiem, ze sa.
Jak czytam jak Ty rozumiesz działanie ELM327 i programów diagnostycznych to nie dziwię się, że Ci nie chce pokazać błędów... Jak coś takiego piszesz, to wypada podać co i jakim programem próbowałeś przeczytać... Np. ELMconfig poprzez ELM327 nie chce czytać z PCMa silnika 1,6tdci a FORScan na tym samym ELM327 czyta bez problemu z tego sterownika silnika...
ELM327 jest tu zupełnie niewinny - kwestia doboru programu...
Aby nie było niejasności ELM327 i jego pochodne są tylko interfejsami amatorskimi, choć normalnie i ze zrozumieniem stosowane potrafią przekazać prawdziwy stan auta w zakresie przewidzainym w używanym programie.
W sytuacjach profesjonalnych do diagnostyki Fordów (za wyjątkiem Galaxy I i najnowszego Ka - bo to nie są Fordy) powinno się używać interfejsu VCM z oprogramowaniem IDS.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-11-2012 o 23:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem