View Single Post
Stary 08-11-2012, 12:34   #21
kult0035
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-06-2011
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TI-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Re: Odp: Niedogrzany silnik benzynowy 1,6 115 km mk2!!!

Cytat:
Napisał maxdomino Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do trybu serwisowego - mam podobne odczyty jak Twoje, na starcie ok 50 C, po mocnym rozgrzaniu 120-135 C.
To są chyba jednak Celcjusze, bo to jest czujnik temperatury w głowicy, a nie czujnik temepratury wody w chłodnicy,układzie chłodzenia. Ale, to odniesienie, że rośnie o ok. 90 stopni jest sensowne :-)
maxdomino, też czytałem, że jest to temperatura głowicy i zgadzam się, że może ona wynosić około 140 stopni C w stanie rozgrzanym. Ale na pewno nie ma 50 stopni C rano, po 14 godzinach postoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przyspieszenie jest OK, nie mam porównania do stukonnego. Tylko ten hałas....u mnie nie tylko od silnika, ale chyba jeszcze od półosi czy łożysk, co jak dla mnie, dla auta o przebiegu 48000 km jest nieakceptowalne. Auto niestety kupiłem w ciemno....bez jazdy próbnej. Pierwszym i jedynym właścicielem był mój Ojciec. Widocznie na starość człowiek głuchnie, bo się nie skarżył na hałas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cóż...mój już wisi na Otomoto, a ja pewnie kupię sobie nową Octavię ew. w przypływie szaleństwa Golfa7, i ile ktoś skusi się na mojego. Przed Focusem jeździełm 16-letnim Passatem i nie narzekam.

Ceny termostatu znam i wątpię, żeby udało Ci się kupić taniej....ja na Twoim miejscu poczekałbym na mrozy i wtedy zobaczył. Tak jak mówię, mój nie ma kłopotu z trzymaniem ciepła jak już się rozgrzeje, tylko rozgrzewa się dłużej, niż mój stary Passat diesel się rozgrzewał. Serio, bez żartów. Podnobie długo, ale jednak dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Ile twój pali, bo mój to jeszcze nie wiem? Może pojadę z tymi łożyskami do mechanika, ale nie lubię mechaników więc nie wiem. W weekend sam popatrzę, ale widziałem tu na forum, jakie są kłopoty z półosiami / łożyskami i mi się odechciewa.

PS Masz wersję TREND? A jeśli tak, to czy Twoja tapicerka jest równie fatalna jak moja w kwestii jak szybko się brudzi. Moja wygląda, jakby ktoś na nią sikał....
kult0035 jest offline   Odpowiedź z Cytatem