Temat: [Mondeo 1996-2000] za krótki pas bezpieczeństwa :(
View Single Post
Stary 26-10-2012, 17:01   #6
porysowany
ford::amateur
 
Avatar porysowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: BIELSKO-BIALA
Model: FORD MONDEO MK2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: za krótki pas bezpieczeństwa :(

Cytat:
Napisał Lukaszko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uważaj na ten przedłużacz.
Po pierwsze zobacz gdzie będziesz miał klamrę! Może być niebezpieczna albo blokować się w prowadnicach fotelika. Pozatym czy to ma jakiś atest lub coś co potwierdza bezpieczeństwo??
Czasem da się zamocować fotelik inną metodą i jest łatwiej(tzn ja najpierw przekładałem pas nad nogami dziecka wpinałem do zamka i dopiero fotelik z tyłu, przy tym pochylałem fotelik do przodu) trochę trzeba pokombinować.
Druga opcja to inny fotelik, foteliki powinno się sprawdzać przed zakupem czy pasują żeby nie doszło do takiej sytuacji jak piszesz.
Wcześniej miałem focusa mk1 więc nie sądzę żebyś miał krótsze pasy.
jak bym wiedział że w mondeo będzie problem z pasami to rozważył bym w ogóle kupno tego samochodu. Foteliki były różne znaczy się nosidełka a zapiąć się da jak użyjesz siły tylko dziecko bedzie wieksze zaraz i pas bedzie się wbijał w nóżki, a żona napewno nie da rady zapiąć poprostu jestem w szoku tyle miałem już samochodów i w żadnym nie było problemów ale idąc za ciosem musze spróbować pasów z mk 1 zanim kupie ten przedłużacz. pozdrawiam
porysowany jest offline   Odpowiedź z Cytatem