View Single Post
Stary 24-10-2012, 22:52   #1036
playerek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój post jest trochę chaotyczny kolego. Opisz dokładniej objawy przed i po wizycie w warsztacie, bo z tego co piszesz wynika , że ,,wszystko cykało jak malina'' pojechałeś do warsztatu i zepsuli Ci auto.
TO PO CO TAM POJECHAŁEŚ? skoro cykało jak malina.

Odnośnie paska to można ewentualnie dobrać nieodpowiednią długość.

Jeżeli chodzi o napinacz to uważam, że wymiana samej rolki powinna wystarczyć pod warunkiem że jest uszkodzona.
To że drga Ci napinacz nie znaczy wcale że to właśnie on jest uszkodzony tylko któryś z elementów w całym układzie.
Generalnie największe drgania w układzie generują: sztywne koło alternatora i uszkodzone koło pasowe tzw. mała dwumasa.

Rozumiem że zmieniałeś pasek (z niewadomych mi powodów).
Weź pod uwagę że twój nowy pasek pod warunkiem że ma ten sam numer jest nieco krótszy od starego który z biegiem lat i kilometrów po prostu się wyciągnął. Po założeniu nowego paska zwiększyło się naprężenie pomiędzy poszczególnymi rolkami stąd większe drgania na napinaczu.

Opisz dokładniej swój układ tzn jakie koło na altku czy słyszysz jakieś dźwięki z okolic małej dwumasy oraz rolek z jakimi objawami pojechałeś do warsztatu a ktoś zapewne postara się pomóc.
Ok masz rację trochę chaotycznie to wygląda, postaram się wszystko opisać szczegółowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed wizytą w warsztacie, pasek miał ścięty jeden rowek więc kupiłem go i pojechałem na wymianę - to była głowna przyczyna wizyty.
Myśle że pasek był w porządku, bo przy zakupie podawałem wszystkie info dot. samochodu (wersja, silnik etc).
W okolicach małej dwumasy jest cisza natomiast przy prawym kole jak zdjąłem osłonę to widać ewidentnie jak pasek drga i z niego wychodzi taki no niemiły dźwięk ale tylko na niskich obrotach. Postaram się nagrać film i wrzucić go tu bo momentami słychać delikatnie piszczenie ale to już kompletnie niewiem czym jest spowodowane. Cóż jeszcze moge dodać... myśle że filmik najlepiej zobrazuje co Mondkowi dolega. Dzięki
playerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem