View Single Post
Stary 22-10-2012, 22:21   #1032
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może prościej kupić alternator(używkę) od benzyny i po problemie,ja tak zrobiłem i cieszę się ciszą pod maskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i prościej i taniej. Tylko pytanie na jak długo?
Po drugie altek od benzyny jest 70 amperowy może być niewystarczający do diesla chociażby w warunkach zimowych, gdzie często masz włączone ogrzewanie szyb, dmuchawę, światła, radyjko itp. co odbije się również na żywotności twojego akumulatora. Dodam również zapotrzebowanie na prąd podczas porannego odpalania (szczególnie zimą). Zwróć uwagę kolego że altek w silniku benzynowym doładowuje akumulator ok.50Ah.a w dieslu jest o ok. 50% większy. Być może nie będzie to miało znaczenia jeżeli ktoś robi dość długie trasy, ale w przypadku kiedy jeździ się po przysłowiowe ,,bułki do sklepu'' kiedyś tego prądu po prostu zabraknie i autko nie odpali.
Ale to już nie mój problem jak ktoś naprawia swój samochód.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem