Temat: [Focus 2011-2014] Programowanie funkcji / triki
View Single Post
Stary 12-10-2012, 12:21   #9
highlander80
ford::amateur
 
Avatar highlander80
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Kraków
Model: FOCUS Trend kombi Mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Dzwoniłem do dealera:

1. Jeżelie nie mam 4 x szyb el. to nie ma funkcji globalnego zamykania (w sumie to chyba jest w tym sens - bo tylne dwie moga pozostac otwarte..). Chociaż w Oplu Astra III z 2009 ta funkcja była pomimo 2 szyb el. :|

2. Jeżeli alarm jest dokładany to nie ma możliwości robrojenia go otwierajac tylko drzwi kierowcy

3. Autoryglowanie - "chyba możliwe ale w ASO."

O wylaczaniu sygnalizacji pasów z nim nie rozmawiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tyle w temacie
pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał Fordziszon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !

Jak wyłączyć funkcję nie zapiętego pasa ?
Cytat:
Opis dezaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa w MkIII.

1. Sprawdzić, czy wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte.
2. Sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji 0.
3. Sprawdzić czy pas bezpieczeństwa kierowcy jest odpięty.
4. Sprawdzić czy reflektory pojazdu są wyłączone.
5. Przełączyć wyłącznik zapłonu do położenia II (nie uruchamiając silnika).
6. Poczekać na zgaśnięcie lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa (może to potrwać nawet kilka minut).

Kolejne kroki należy wykonać w czasie nieprzekraczającym 60 sekund.

7. Trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
8. Włączyć, a następnie wyłączyć reflektory.
9. Ponownie trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
10. Lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna zaświecić się na 3 sekundy, po czym zgasnąć.
11. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej należy zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa.

Powyższa procedura spowoduje dezaktywację funkcji przypominania o nie zapiętych pasach (jeśli była ona aktywna) lub jej aktywację (jeśli była nieaktywna).

Jeśli procedura dezaktywacji (aktywacji) została wykonana prawidłowo lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna potwierdzić ten fakt w następujący sposób:
- przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę,
- zgasnąć na 3 sekundy,
- ponownie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
Tak zrobiłem - wprawdzie samochód nie zaregował stricte tak jak w opisie - chodzi mi o zasygnalizowanie i po mojemu dezaktywował się już przy którymś z ostatnich kroków - ale koniec końców - sygnalizacja nie działa i już mnie nie drażni

pozdrawiam
high

Ostatnio edytowane przez highlander80 ; 12-10-2012 o 12:35
highlander80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem