View Single Post
Stary 10-10-2012, 07:53   #822
jziem
ford::beginner
 
Avatar jziem
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: w-wa
Model: Mondeo MK3/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI 130KM/1.6 Tdci 90 KM
Rocznik: 2002/2009
Postów: 29
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jziem,.. zdradź który to warsztat tak pięknie serwisuje Ci auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja obawiam się, że w przypadku gubienia kodów wymienić trzeba rozpylacze we wszystkich wtryskiwaczach. Kod może się gubić za każdym razem na innym wtrysku. A nawet jak na jednym i zregenerujesz tylko ten to i tak będzie on odstawał parametrami od pozostałych ( niezregenerowanych ) i komputer korygując dawki może wywalać kod.
P.S.
A może oni Ci regenerowali wymieniając tylko zaworek we wtrysku? Wymiana samego zaworka bez wymiany rozpylacza nic nie pomoże na gubienie kodów.
Samochód oddałem do Autotronika w Piasecznie, ale oni nie regenerowali tylko wykręcili i sam zawiozłem do regeneracji na ul. Mysikrólika i tam był naprawiany wtrysk, mechanik zapewnił, że wymienił zaworek i końcówkę. W warsztacie Autotronika złożyli do kupy wszystko ale nie umieli swoim kompem zakodować wtrysku i pojechali (bo blisko) do ASO Forda, tam zakodowali i mi oddali, Ładnie rano zapala lecz słychać ten wtrysk jak stuka i powyżej 2 tyś. obr. wyłącza się silnik tak już drugi raz i myślę że za trzecim wpadnie w tryb serwisowy. Chciałbym zregenerować resztę wtryskiwaczy ale to zbyt duży koszt dla mnie bo 500 zł za sztukę, przynajmniej tam gdzie oddawałem pierwszy wiec szukam na razie tańszych rozwiązań. Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam.
jziem jest offline   Odpowiedź z Cytatem