View Single Post
Stary 22-08-2012, 11:40   #26
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Fabryczne ksenony - czy wystarczjąco jasno świecą?

U mnie też ksenony słabo świeciły jednak nie ze względu na złe ustawienie reflektrów.

Wymiana palników nic nie dała, więc zabrałem się za rozebranie lampy. Wybranie soczewki w mkIV to mały pikuś w porównaniu do mkIII. Trzy nakrętki 8 mm i soczewka na stole. Oczywiście wcześniej trzeba zdemontować reflektor, ale to również nie jest trudne.
Odbłyśniki po przebiegu 102k km wyglądały w jednym punkcie jak okopcone świeczką. Soczewka była delikatnie zamglona. Po wyczyszczeniu tego syfu pozostało delikatne zmatowienie. Oświetlenie drogi po tym zabiegu znacznie się poprawiło. Koszt zerowy. Polecam każdemu, kto zauważył gorsze świecenie ksenonów, a nie chce jeszcze ich regenerować, ale o tym poniżej...

Mimo czyszczenia, postanowiłem zrobić coś z tym zmatowieniem i znalazłem firmę na allegro (mają również swoją stronę), która zajmuje się regeneracją ksenonów. Koszt 100pln za jeden odbłyśnik (w rozliczeniu trzeba oddać swoje stare). Załapałem się nawet na osobistą dostawę gratis pod biuro w Warszawie, w którym pracuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie wiem jak to świeci w nocy, ale wizualnie moje stare odbłyśniki wyglądały na mocno sfatygowane życiem w porównaniu do tych po regeneracji, więc powinno być tylko lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W necie nie znalazłem opinii jak to będzie wyglądało np. po przebiegu 50k km. Postaram się dać znać jak to będzie u mnie.
Warto również samemu wybrać soczewkę, bo wymiana w firmie, o której wspomniałem to kolejne 100 zł za lampę, co według mnie jest lekką przesadą. A i bym zapomniał, regeneracja jest objęta roczną gwarancją.
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 22-08-2012 o 11:43
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem