Temat: [C-MAX 2010-2015] Zakup i montaż haka holowniczego
View Single Post
Stary 08-08-2012, 15:45   #1
MichuP
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-06-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 ECOBOOST
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Zakup i montaż haka holowniczego

Witam, to mój pierwszy post dlatego na wstępie chciałbym się przywitać. Miałem wcześniej Focusa MK1 i zachęcony jego niezawodnością i tak ogólnie od ok 2 m-cy pomykam c-max'em "nówką sztuką nie klepaną" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 1.6EB Titanium. Ogólnie prawie rewelacja ale to temat na inny post.

Po urlopie naszło mnie na wypożyczenie i przetestowanie przez kilka dni przyczepy kempingowej, żeby w przyszłym roku trochę inaczej spędzić wakacje a do tego potrzebny jest hak... autko nowe na gwarancji i nie bardzo jest możliwość skorzystania z niezależnych warsztatów czy pogrzebania samemu. W związku z tym mam kilka pytań do Was.

ASO jak wiadomo ma ceny z lekka zaporowe jednak dopuszczają montaż z części dostarczonych przez klienta, zalecają firmy BRINK (Thule) albo Westfalia- czy możecie polecić jakiś rozsądny sklep w necie z tymi hakami?
No i kwestia elektryki - wiązki chyba raczej 13PIN pod kemping lub 7PIN + modułu do podpięcia do szyny CAN. Podobno niektóre c-maxy mają już fabrycznie zamontowaną potrzebną elektrykę. Czy ma ktoś jakies doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam
MichuP
MichuP jest offline   Odpowiedź z Cytatem