Temat: [S-MAX 2006-2015] Podświetlanie taśmą led .
View Single Post
Stary 04-08-2012, 10:38   #2
Hadzi
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 30-07-2012
Skąd: MTK
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0tdci 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Podświetlanie taśmą led .

Co prawda Mondeo nie jest jeszcze lub aż tak skomplikowane elektronicznie jak S-Max, ale ja u siebie mam podswietlenie w nogach z przodu i z tyłu, podłączone pod zapalniczkę, do tego mam osobny włącznik, w każdej chwili mogę włączyć to podświetlenie, nawet bez przekręconego zapłonu itd. Podświetlenie pod drzwiami chciałem tak zrobić by się pojedynczo zapalało, tzn by zapalało się tylko tam gdzie drzwi będą otwarte, ale że nie znam się na tym wcale i za każdym razem gdy coś z prądem grzebie przy aucie to musze choć bezpiecznik spalić, postanowiłem ze podepnę się pod lampki od oświetlenia kabiny. W sumie fajnie to wyszło, bo gdy te lampki przygasają, "efekt kinowy" to diody pod drzwiami również tak samo przygasają.
podświetlenie pod drzwiami u siebie mam z kawałków 25cm taśmy LED gdzie na odcinku 2,5cm są 3 diody, czyli ta taśma z gęściej zamontowanymi diodami. Powiem szczerze, ze wieczorem, na parkingach podziemnych itd jest fajnie, ale gdy jest ciemno jak w doopie to trochę za monce jest to światło. Odcinek 20cm po 3 diody na 5cm kawałeczku zupełności wystarcza.

powodzenia w modach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hadzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem