View Single Post
Stary 27-07-2012, 11:57   #817
augustrafal
 
Postów: n/a
Domyślnie pali się sprężynka, nie ma mocy, klekocze,ciężko zapala

Witam. serdecznie. mam poważny problem z moim mondeo 2.0 tdci.
pewnego dnia podczas jazdy zapalila sie sprężynka i auto zgaslo. po ponownym zapaleniu silnika obroty zatrzymaly się na 700 i dziwnie pracował. w tym czasie nie reaguje na pedał gazu. po chwili ( czasem krudszej czasem dłuższej )sam podbija do 900 i zaczyna reagowac na pedał gazu. auto nie ma mocy wolno przyspiesza i nie osiąga dużej prękości ( jakby pracowało w trybie awaryjnym ) cały czas świeci sie sprężynka. do tego pracuje jak traktor. klekocze strasznie. z tylu biało-błękitny dym. gdy powoli zwiekszam obroty silnik pracuje "normalnie" przy ok. 1100-1300 obrotach zaczyna wariowa silnik a jak zwieksze obroty do 2000 to z tylu idzie ogromny dym. mechanik podlaczyl kom. i mam bład na cylindrze nr 2 ( nie pamiętam kodu błędu ) wiem że coś o dużym hałasie. myślałem ze wtrys. kupiłem jeden zamieniłem i nic. nawet zamieniłem wtryski miejscami i nic błąd jest cały czas na cylindrze nr 2. a i jeszcze jedno tego błędu nie można usunąć inne znikają a tego nie można usunąć kompem. kolega mechanik oddał wtryski do sprawdzenia. ponoć są wszystkie do regeneracji i znaleźli opiłki metalu w nich czyli niby też pompa do wymiany. koszt nie mały dlatego chce mieć pewność że to to. co mnie dziwi jesli pompa i wtryski czemu błąd jest na jednym cylindrze jeśli to comanrail. jeszcze na koniec dodam ze mialem kilka razy objawy jak w temacie o pompce wspowagającej czasem długo trzymałem kluczyk zanim zapalił i podobnie z obrotami jak pisałem wyżej.
dużo informacji i wiele niewiadomych.
proszę o poradę
  Odpowiedź z Cytatem