Temat: [Mondeo 2007-2014] Przeciekający fabryczny szyberdach
View Single Post
Stary 16-07-2012, 19:09   #21
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ujście jest za nadkolem, pod taką dodatkową osłoną silnika. Jak pochylicie się to zobaczycie, że między kołem a miejscem na ustawienie lewarka są właśnie te małe osłony.
Konieczne jest odkręcenie koła i zdjęcie nadkola i wjechanie na kanał.

Ja sam od dołu nic nie przepychałem bo przyczyna przeciekania u mnie jest prozaiczna.
Wy też nim zaczniecie coś grzebać to najpierw to sprawdźcie. Rozwiązanie tej szarady było dość czasochłonne tym bardziej, że przeciekanie u mnie nie było regularne. Dopiero po czasie zorientowałem się, że jak stawiam auto na "macierzystym" parkingu pod domem to często kończy się to mokrym słupkiem i podsufitką zawsze z prawej strony. Natomiast podczas wyjazdów to jest sucho nawet po ulewach, burzach, itp.
Co jest/było przyczyną?
Jak jestem w domu to stawiam auto na parkingu sprzeżonym, na żwirze. Po długim czasie w miejscach przednich kół zrobiły się dołki. Z prawej strony głębszy. Auto po prostu krzywo stało i woda zamiast spływać odprowadzeniami z obu stron sprzywała z całości na prawo i przelewała się przez tą rynienkę pod szybą. Poprosiłem właściciela parkingu aby podsypał więcej żwiru w te wyjechane dołki i od tej pory mam spokój. Aczkolwiek wciąż zachowuję czujność.
Dokładnie to samo zauważyłem, co kolega Pulse. Żadnych problemów z przeciekaniem szyberdachu nie miałem (przynajmniej woda nie ciekła do środka auta), dopóki nie zaparkowałem auta na podwórku babci żony, które jest mocno pochylone. Auto stało pochylone ku tyłowi i po godzince deszczu część podsufitki wokół podświetlenia przy przedniej szybie była mokra. Od tego czasu pod domem, na równej nawierzchni mimo obecnych ulew - żadnych przecieków. Jestem ciekaw, czy wymiana uszczelki na dobre załatwiłaby problem?
Aha - pyt. nr.2 - czy wy podczas mycia domowego auta też słyszycie w czasie spryskiwania tylnej klapy (kombi) odgłosy jakby przelewającej/kapiącej wody w środku klapy/wewnątrz auta? Myślałem ostatnio, że leci do środka bagażnika, ale było sucho. Może uszczelnienie lampki stopu nie trzyma?

Ostatnio edytowane przez agassii ; 16-07-2012 o 19:10 Powód: włączenie subskrypcji
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem