View Single Post
Stary 13-07-2012, 13:12   #740
michall91
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Toruń
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Ostatnio borykałem się z problemem jak wszyscy inni uzytkownicy tego tematu. No więc od jakiegoś czasu auto traciło moc, strasznie kopciło na czarno, wyskakiwał tryb awaryjny tzw. Kontrolka swiec zarowych, przy wolnych obrotach wjazd pod lekkie wzniesienie auto gasło. Zacząłem od podłączenia komputera pod ECU mondka interfesjem ELM 1.5a. Wyskoczyły mi następujące błędy:
P1211 Jnjector Control Pressure Higher/Lower Than Desired (engine running) $10
P0251 Injection Pump Fuel Metering Control A $10
Szperając po forach zrozumiałem, że trzeba od czegoś zacząc, aby wyeliminować usterke, więc postanowiłem oddać mondka do warsztatu zajmującym się naprawa wtryskiwaczy. Po 3 godzinach otrzymałem telefon z informacją o uszkodzonych 4 zaworkach. Zaworki zamówiłem na własną reke, ponieważ oni się w to nie bawią. Znalazłem na allegro oryginalne zaworki delphi z lutego 2012 w przystepnej cenie 349zł
link:http://allegro.pl/show_item.php?item=2483685844
facet jeszcze ma z 8 sztuk jak by ktoś chciał. No i wracając do tego przed chwilą odebrałem samochód i chodzi jak nowy teraz tylko leciutko puszcza bialy dymek, wieksza kultura pracy silnika no i w koncu czuc moc. Narazie przejechałem 80km na tych zaworkach, jesli cos bedzie nie halo to poinformuje.
Koszty jakie poniosłem to
1410zł -zaworki oryginalne
360zł - naprawa wtryskiwaczy
140zł - demontaż i montaż wtryskiwaczy
Naprawa w przeciagu 2 dni (24h- czekałem za zaworkami)
michall91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem