View Single Post
Stary 11-07-2012, 17:05   #731
qdesigner
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Z internetu
Model: MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 9
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał dbdrag Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zadzwoń do Adamczyka i niech ci wytłumaczy co to jest przekładka we wtryskiwaczu!
tu masz link do jego aukcji w której mowa o wymianie takiej przekładki
Wtryskiwacz DELPHI
Przekładka to element pomiędzy zaworkiem a końcówką. Od strony końcówki przekładka ma otwór, do którego wkłada się sprężynkę, ta po zmontowaniu wtryskiwacza utrzymuje iglicę w pozycji zamknietej.

Wtryskiwacz DELPHI

Na rysunku znajduje się na nim cyfra 9. W legendzie ten element nie jest opisany.

Witam!

Dokonałem samodzielnej naprawy wtryskiwaczy ponieważ auto strasznie klekotało pod obciążeniem, zaczynał nawet na postoju. Zważając, że auto ma 190k km, pomimo że przelewał tylko jeden zaworek (próba przelewowa), wymieniłem cztery zaworki, cztery końcówki i cztery podkładki.
Montaż wtryskiwaczy przy użyciu klucza dynamometrycznego.

Po wymianie przelewy wyszły 1 - 13ml, 2 - 18ml (wcześniej 80ml), 3 - 14ml i 4 - 14ml.

Aktualnie auto chodzi równo, ma dobre przyspieszenie, nie kopci, nie wyskakuje sprężynka ale klekot pozostał.

Na wolnych obrotach praktycznie go nie słychać. Słychać dopiero przy ruszaniu od 1300 - 1800 obr.

Pompa paliwa generuje odpowiednie ciśnienie.

Po naprawie odłączyłem aku na 2 godziny. Po podłączeniu przejechane 200km. Do tej pory nie słychać poprawy czyli tzw. samoadaptacji.
Idąc tropem braku samoadaptacji podejrzewam, że uszkodzony może być czujnik spalania stukowego, którego zadaniem jest unikanie tzw. spalania stukowego = głośnego klekotania ("twardej pracy silnika") naszych mondków.

Jakiś czas temu dwukrotnie wyskoczyła sprężynka z kodem P0325 - awaria czujnika spalania stukowego.
Ani razu nie było komunikatu "spalanie stukowe cylinder ..."

Jutro go podmienie i dam znać.
Jeśli ktoś jest w stanie naprowadzić mnie na jakiś trop, będę bardzo wdzięczny.

Proszę o nie pisanie sugestii typu "zmień paliwo" lub "zmień stację".

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez qdesigner ; 11-07-2012 o 17:26
qdesigner jest offline   Odpowiedź z Cytatem