View Single Post
Stary 10-07-2012, 06:51   #28
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: pęknięta rura od kolektora dolotowego a kopcenie przy przyspieszaniu

Cytat:
Napisał TomekM_1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego powtarzasz coś co gdzieś usłyszałeś a nie jest prawda. Przy awarii turbosprężarki, gdy padnie łożyskowanie i ciągnie olej Mondeo pięknie dymi na biało szaro, tak że świata nie widać. Możesz mi wierzyć na słowo, bo przerabiałem w praktyce, a nie teorii.

Kolego mkolemba: zdejmij sobie gumową rurę z turbo łączącą je z filtrem powietrza. Chwyć wirnik i sprawdź czy nie ma luzu osiowego. Jeżeli rusza się mocno góra dół to masz uszkodzone łożyskowanie wirnika. W tym momencie samochód będzie spalał olej silnikowy i radzę ci jak najszybciej sprawdzić jego poziom. Jeśli go ubywa to sprawa jest jasna. Przy kończącej się turbinie samochód będzie również szarpał w czasie jednostajnej jazdy.
Podałem informację,którą sam widziałem...i tam był wirnik wywalony i auto kopciło na niebiesko, więc to nie są informacje niesprawdzone, ale nie w tym problem.

Kolego sprawdź te przewody, turbinę jak pisał kolega, ale nie obieraj najgorszej opcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powodzenia
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem