View Single Post
Stary 21-06-2012, 22:42   #8
augusti
ford::average
 
Avatar augusti
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Tarnów
Model: Ford Grand C-MAX
Silnik: 1.6 Ecoboost 150km
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: Bagażnik na rowery na tylną klapę. Ktoś posiada ?

Witam, przechodziłem temat i analizowałem zalety wszystkich opcji ponieważ grand jest chyba ciut wyższy od zwykłego C-MAX-a i montaż na dach nie jest wcale taki straszny.

Moje subiektywne odczucia to takie:

1. hak odpada- drogi montaż haka i sam uchwyt na hak do tanich nie należy- dochodzą jeszcze dziwne adaptery na ramy damki itp., rowery się strasznie brudzą, zasłania światła, rejestrację.

2. Klapa wszystko jw. możliwe uszkodzenia zawiasów podnośnika klapy, wygięcia rantów klapy i wątpliwy montaż, brak lub utrudniony dostęp do bagażnika, zasłania światła i tablicę.

3. Dach (polecam Firmę T i uchwyty Pro Ride) sam montaż jest szybki, odpowiednio łapiesz i masz rower pewnie zamontowany w 2 minuty, nie brudzi się rowerów na trasie, nic nie zasłania, masz normalny dostęp do kufra.

I dla mnie najważniejsza zaleta dachowego : w razie dzwonu mam uszkodzony np tył sam zderzak a nie dodatkowo np 3-4 szt rowerów które nie są tanie.

Minus to taki ze trzeba pamiętać o wysokości przy parkowaniu w garażu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
TURBO ŻYJE TURBO PIJE
augusti jest offline   Odpowiedź z Cytatem