Temat: [Kuga 2008-2012] światła do jazdy dziennej FABRYCZNE
View Single Post
Stary 30-05-2012, 08:44   #50
Zaba287
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Krosno/Lubatowa
Model: KUGA 2.0 TDCi AWD
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej FABRYCZNE

Witam!
Wczoraj po kolejnej awarii żarnika Xenonowego założyłem światła do jazdy dziennej.
Zakupiłem atestowane (E4) ok 85PLN/kpl LED-owe dość ładne lampeczki, zamontowałem je obok tablicy rejestracyjnej, odrobinę zmasakrowałem wlot powietrza wycinając odrobinę plastiku.
Chodziło mi o efekt "schowania" w obrysie zderzaka tych światełek.
Wydarłem bezpiecznik nr 110 - odpowiadający za załączanie świateł dziennych - patrz wszystkich pozycyjnych, mijania i oświetlenia tablicy.
Światełka są oddalone 58,5cm - myślę, że nie będzie mierzone suwmiarką w razie kontroli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. inne wymiary też zgodne z wymaganiami.
Zakupione światełka mają wyprowadzone 3 kabelki !!! WAŻNE!!!. Czerwony to plus, czarny to minus a biały to kabelek, który podłączyłem do pinu-kabelka od świateł postojowych. Otóż po to aby przy włączeniu "nocnych" świateł - dzienne gasły.
"Plus po zapłonie" wziąłem ze skrzynki bezpieczników obok akumulatora. Trafiłem na taki, który wyłącza dzienne po 5 sekundach od wyłączenia zapłonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ot taki traf... dodatkowy komfort w ciemnych garażach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jest to wolne gniazdo bezpiecznika, podłączyłem oczywiście przez bezpiecznik.
Na razie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Obejrzałem wczoraj filmik dot. podróbek żarników... włos mi zjeżył...

Pozdrawiam gorąco i do roboty!!
__________________
Kuga 2,0 TDCi .... bajer !!

Ostatnio edytowane przez Zaba287 ; 30-05-2012 o 09:57
Zaba287 jest offline   Odpowiedź z Cytatem