Temat: [Transit 2000-2006] Klimatyzacja na tył
View Single Post
Stary 09-05-2012, 15:44   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Ja bym już teraz spróbował założyć ten zespół zamiast starego poklejonego, podłączyłbym obieg cieczy i zobaczył, czy prawidłowo zmieniają się nawiewy: z górnego chłodnego na boczny ciepły.


Wg mojego wyobrażenia ten tylny zespół przewodów plus przedni istniejący powinny wystarczyć. Pytanie, co zostało zmienione w przednim zespole po wymontowaniu tylnej klimy i tylnych przewodów. Na pewno zostały zaślepione odejścia na tył - ale czy w sposób pozwalający na bezproblemowy powrót do stanu pierwotnego? Bo mogli odejście po prostu zaspawać - wtedy hm... trzeba by tęgiej głowy.
====================================

Zadzwoniłem właśnie do Auto-Waś - mówią, że tylne przewody klimy wpina się w zespół przednich i koniec. Nabija się odpowiednią ilością czynnika i układ chodzi.
Nie ma trzeciego zespołu przewodów (lub czwartego).

Tak więc - musisz dojść, co zrobiono na wpięciu tylnej wiązki z przednią. Najgorszy układ to zakup kpl przedniej wiązki. To ją woziłem teraz do spawania - jest bardzo skomplikowana, a więc droga. Zabezpieczyłem ją całą przy okazji taśmą samowulkanizującą. Mógłbyś to zrobić z tymi nowymi wiązkami - taka taśma nie jest droga.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-05-2012 o 16:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem