Temat: [Mondeo 2000-2007] Wentylator chłodnicy działa jak chce
View Single Post
Stary 03-03-2012, 13:38   #9
Dragi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: 3city
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Re: Wentylator chłodnicy działa jak chce

Witam

Panowie mam podobny problem, a mianowicie tak ze jak wlaczam klime (manulana mam) to wentylator sie nie wlacza (sa dwa wentylatory i zaden nie wlacza sie) a z tego co wiem powinno sie wlaczyc od razu po wlaczeniu klimy.

Sprawdzilem wentylator tak ze odpialem wtyczke od czujnika temperatury i po paru sekundach juz wlaczyl sie pierwszy bieg wentyli a po kolejnych kilku zalaczyl sie drugi bieg. Z testu wychodzi ze wentylatory sa sprawne.
Powiedzcie czy:
1. czy ten test wyklucza problemy ze wspomniana wtyczka i rezystorem na obudowie wentyli ?
2. Czy jesli czujnik temperatury (ten z glowicy) jest niesprawny to wentyle moga nie dzialac przy wlaczeniu klimy ?
3. czy moze wszystko jest ok i tak powinno byc ? Temperatura otoczenia podczas sprawdzania wentyli przy wlaczonej klimie to okolo 6stopni celcjusza.

Panowie szukam od jakiegos miesiaca odpowiedzi (w innych watkach nie dostalem odpowiedzi - moze teraz sie da).
Dodam ze auto wolno sie nagrzewa ale jak juz zlapie temperature to trzyma na za 2min 12.
Na poczatku tej zimy falowala temperatura i mialem oba termostaty wymienione na nowe ori.

Czy wszystko jest ok czy cos nie tak i co moze miec jeszcze wplyw na takie zachowanie ?
Dragi jest offline   Odpowiedź z Cytatem