Temat: [Focus 2004-2008] Komunikat: Awaria układu silnika
View Single Post
Stary 27-02-2012, 12:54   #16
wito1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2010
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Witam
Mam tak już od 2 lat, zapala mi się czerwona lampka i komunikat bardzo nieregularnie, zauważyłem że przy mocniejszym wciskaniu gazu, czyżby to było jakieś zabezpieczenie Forda żeby łagodnie jeździć ... ? abo częściej zaglądać do serwisu, bo jak się widzi taki komunikat, i jak się ma przed sobą 200 km to można dostać rozstroju nerwowego. Ja po prostu wyłączam na chwile silnik i włączam ponownie ostatnio często podczas jazdy - niekiedy zapala się ponownie, ale później wszystko wraca do normy, trzeba jechać spokojnie i gwałtownie nie przyspieszać jest to trochę wkurzające ale można się przyzwyczaić.
Podsumowując opinie forumowiczów i swoje spostrzeżenia związane z tym problemem wydaje mi się może mieć na to wpływ : złe paliwo ale chyba takie jest wszędzie, może przez to zabrudzony filtr paliwa nie wiem czy ma to związek z gwałtownym przyspieszaniem czyli mocniejszym wciśnięciem gazu (może jakiś czujnik) zauważyłem że komunikat zapala się gdy silnik osiąga 2400 - 3000 tys obr/min, przy gwałtownym albo mocniejszym wciśnięciu gazu, np. przy wyprzedzaniu. Jakie jest zdziwienie innych kierowców kiedy najpierw się ich wyprzedza a potem zwalnia żeby wyłączyć silnik, a potem znowu się ich wyprzedza. Ale chyba nie ma samochodu bez wad. Może ktoś wie co jest przyczyną takiego zachowania.?
pozdrawiam
wito1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem