View Single Post
Stary 23-02-2012, 08:46   #8
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: fabryczne WEBASTO - ASO nie umie naprawić

skoru - nie jestem pewien czy tak powinno być jak mówisz. Od nowości, czyli od 3 miesięcy, od przyjazdu z fabryki działa dokładnie tak jak opisałem. Zakładam, że fabrycznie jest dobrze :-)
Co więcej uruchamiając go na mrozie mam w samochodzie ciepło dosłownie po 2 - 3 minutach (benzyna) i mam wrażenie że webasto pracuje bo ewidentnie coś buczy i czasami czuć niestety przez chwile spaliny w kabinie. Temperatura silnika rośnie wtedy w tempie zawrotnym jak patrzę na wskaźnik.
W instrukcji nie jest jednoznacznie napisane co to jest ta dodatkowa nagrzewnica, są dwa warianty elektryczna i spalinowa niby tylko diesle, no ale ja mam benzynę.

Już sam nie wiem jak to powinno działać. MOże ta dodatkowe nagrzewnica w sytuacji gdy mam webasto to właśnie webasto, które po prostu przy zaznaczeniu w conversie włącza się zawsze jak silnik jest aimny i wyłącza automatycznie po osiągnieciu temperatury roboczej - i robi to bez żadnej sygnalizacji.

w miedzy czasie napisał tedet to dodam, że u mnie po rozgrzaniu webasto w samochodzie jest sauna.

Może jest tu ktoś kumaty z serwisu, albo dzwonimy do ford polska.
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem