Temat: [Mondeo 2000-2007] Dodatkowa nagrzewnica elektryczna
View Single Post
Stary 20-02-2012, 10:23   #17
EooS
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dodatkowa nagrzewnica elektryczna

wrrr... napisałem dłuuugiego posta, z wieloma ciekawymi uwagami i wszystko "zniknęło" przy rozjaśnianiu ekranu w laptopie - niefortunnie rozjaśnianie mam pod Fn+F5 :/


Postaram się streścić co chciałem napisać wcześniej:

1. przeglądałem zdjęcia nagrzewnicy i jej obudowy i gdybym ją wymontował to na pewno znalazłoby się miejsce na grzałkę.
Z pewnością nie będę jej wyciągał więc to odpada.

2. Ze zdjęć wynikało, że nagrzewnicę wyciąga się "poziomo" - tak jak filtr powietrza, przez co po wyjęciu nagrzewnicy powinien być dostęp do kanału wylotowego - może tam by się zmieściła grzałka.
Tu istnieje ryzyko, że jednak grzałka się nie zmieści, a nie znalazłem nigdzie wymiarów nagrzewnicy z mk4 - poza tym dochodzi rzeźbienie i dorabianie przewodów na ciecz chłodzącą. To rozwiązanie będzie musiało poczekać na cieplejsze czasy i wolny weekend.

3. Grzałki w kratkach nawiewów to najprostsze i relatywnie najszybsze do zrobienia rozwiązanie. Można by dołożyć grzałki również w wyloty powietrza na szybę i na nogi, a sterowanie włączaniem można by uzależnić od przełączników climatronica - po wciśnięciu wybranego kierunku przepływu włączają się grzałki z wybranych kierunków - oczywiście dodatkowo powinien być wyłącznik główny (na lato)..
EooS jest offline   Odpowiedź z Cytatem