View Single Post
Stary 19-02-2012, 06:28   #64
Stavros
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Hi Cube
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Jaki model, ktory rocznik, jaki naped i wersja silnikowa? DYLEMAT :(

Witam, przepraszam ze zakladam nowy temat bo wiem ze tych info jest cala masa na forum. Owszem czytalem, ale ciezko mi wyciagnac konkrety bo czesto odpowiedzi i opisy sa niejednoznaczne.

Tak wiec przez ostatnie 3 lata poryszalem sie jako budowlaniec VW crafterem.
Biznes budowlany zakonczylem przed swietami z racji tego ze stal sie coraz mniej oplacalny i do tego wieczne problemy z klientami, jak to w tej branzy...

Postanowilem ze otworze warsztat samochodowy (jestem mechanikiem z zamilowania, a uczylem sie od ojca mechanika zawodowego).
Ale teraz trafil mi sie pomysl ze znajomym na dodatkowy biznes i bede potrzebowal busika.

Jako ze nie chce inwestowac duzo (splukalem sie na warsztat i bus nie bedzie jezdzil duzo najprawdopodobniej) to rozgladam sie za transitem.
Oczytalem sie ze to dobry wybor na terenie UK bo jest tego cala masa, tanie czesci malo problemow i cena ponizej poziomu aut osobowych!!!


I nasowaja mi sie konkretne obawy czyli:

-awaria turbo
-awarie i podwyzszone spalanie z uwagi na naped tylni oraz brak przyczepnosci na sliskiej drodze lub w zimie
-korozja
-jakies mankamenty o ktorych nie wiem


Do zastanowienia sie nad transitem sklonila mnie robota w ten weekend. Kolega przyprowadzil transita 2,5d rwd 5 biegoe 1998 na wymiane sprzegla.

Powiedzial ze pali mu niewiele bo okolo 7-8L i nie ma sie so psuc bo nie ma turbo.

Staruszek wiec trzeba robic i blacharke i pare innych detali.


Tak wiec co najlepiej wybrac i co sie najmniej psuje??

-stare 2,5d?
-nowsze troche 2.0tdci czy jak mu tam...
-nowsze troche 2,5tdci?

Naped w stos do spalania:

-przod?
-tyl?


I buda ktora najlepsza i jak to sie ma do spalania:

-80?
-100?
-120?
-190?

Wygladem sklaniam sie ku rocznikowi 2000 i w gore, natomiast cos mni ten 2,5d nie moze dac spokoju bo tam sie nie ma co zepsuc, a konstrukcja taka ze pewnie 1000000 to dla niego zaden problem.


Jako ze mialem craftera to juz nie chce zadnego auta z DPF bo ja sie glownie po miastach poruszam i ten filtr to zmora w takim systemia jazdy.

Bede wam wdzieczny za przedstawienie konkretnego modelu liftowego z konkretnym silnikiem, napedem i buda i do tego opisanie osiagow, wad i kosztow eksploatacji.

Pozdrawiam wszystkich.
Stavros jest offline   Odpowiedź z Cytatem