Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 17-02-2012, 19:28   #111
trickle_38
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2012
Model: mondeo mkiv tdci
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Angry Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Cytat:
Napisał incognitus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marcinfix wymien duzy termostat i powinno byc dobrze. maly zawsze zdazysz wymienic pozniej jakby nadal niedomagal a rura od duzego byla zimna.
u mnie duzy nie puszcza. maly wymienilem i nic - oba male w garnku na kuchni otwieraly sie przed samym wrzeniem takze podejrzewam je o to ze byly sprawne. generalnie silnik nabiera temperatury ale dopiero po pewnym czasie jazdy. poddalem sie choc az w taka sprawnosc cieplna tego silnika nie chce mi sie wierzyc. jednak przy chlodnym nawiewie na poczatku tak jak pisza koledzy nagrzewa sie szybciej.

kiedys w skodzie walczylem z tym problemem - wymienialem termostaty i nic, zaslanialem grila tektura i bylo dobrze choc falowanie bylo nadal. okazalo sie ze caly czas przegrzewalem auto bo winny byl czujnik temp przy termostatcie - zanizal. po jego wymianie wszystko bylo ok z tym ze to bena byla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps na trzy lata jazdy mondkiem nawet latem nie uslyszalem pracy wentylatora przy chlodnicy -szczerze to ciekawi mnie czy dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie witam mam podobny problem - dałem do wymiany termostat ( nie wiedziałem że moja foczka ma dwa termostaty i... zero efektu. Wskazówka stoi na 60 st. W serwisie powiedzieli, że chciałem wymiany termostatu to wymienili - potem powiedzieli że mogą jeszcze czujnik wymienić ( ten co daje sygnał na tablicę ). Krew mnie zalewa że silnik zimnawy choć grzanie dział dobrze. Możecie wrzucić fotki gdzie są te termostatu i czujnik?
może być priv. stefaniak.robert@neostrada.pl
trickle_38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem