Temat: [Focus 2004-2008] Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie
View Single Post
Stary 12-02-2012, 10:31   #18
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Brak mocy lub pulsacyjne przyspieszanie

prezes19 - nie wiem jak długo śledzisz to forum, ale faktycznie są tacy co tak prozaiczna sprawa jak wymiana filtra paliwa polepszyła ich komfrot życia :-) Zatem Matych dobrze poradził na początek, to to niski koszt, a wymiana paliwa i tak warto ją zrobić.

neon2909 - ja osobiście...boje się takich specyfików. To jest fajne jak masz auto nófkę i będzie stosował co 10 000km. Jak masz auto zawalone szlamem i nagle to wszystko się o odrywa... to Bóg jeden wie gdzie to wpadnie i co się z tym stanie. Ja bym nie ryzykował.

profi1986 - Przy jakich obrotach to się dzieje? Niezależnie? To masz przerywanie czy brak pełnej mocy? Strasznie chaotycznie to opisałeś i nie wiadomo czego się złapać.
Może to być EGR, który nie wywali checka, ale powienien być błąd w kompie, ale musisz do tego IDSa użyć, aby detale odczytać.
Turbo wątpię, bo wszelkie problemy z turbiną objawiają się checkiem na kokpicie.
Obawiałbym sie jeszcze wtrysków.
Ewentualnie problem z sterownikiem.

Ja bym w pierwszej kolejności odczytał błędy. I napisz dokładnie jaki masz problem.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem