View Single Post
Stary 11-02-2012, 03:28   #8
avix
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Odp: Co to za część silnika i dlaczego cieknie? TDCI

Witaj kolego, z góry mi cię żal bo też miałem wycieki z tego miejsca (przez wymianę pompy wody i wspomagania) pół auta zdemontowałem żeby to dobrze (za całej siły) dokręcić a to dalej sobie ciekło... kupiłem plastikową podkładkę za 15 zł w aso ford i nie dość że ten badziew nie był wart 50 groszy to w dodatku nie pasował nigdzie w obrębie nakrętki więc zacząłem kombinować:

pod tę nakrętkę dałem uszczelkę do wody ciepłej (zwykłą gumową) i nawet mocno nie dokręcając (aby nie uszkodzić) i o dziwo przestało ciec nawet z górnej części tej nakrętki takim widokiem cieszyłem się przez niecałe 2000km gdy już prawie o tym zapomniałem nagle dziwne odgłosy wspomagania przypomniały mi o mym patencie... cały płyn wyciekł.

Zdenerwowany wpadłem na pomysł nr 2

Kupiłem zwykłą mosiężną podkładkę w castoramie za 60gr najważniejsze żeby dziurka w podkładce miała średnicę nie większą od wychodzącej z nakrętki tej resztki metalowej nakłutej rurki a średnice zewnętrzną oszlifowałem tak żeby wchodziła do tej dziury po nakrętce w pompie wspom.
efekt taki że przejechałem już 10 000km i nic się nie dzieje złego.

jak co to mogę to narysować o co chodzi :P

P.S jak oglądałem tę nakrętkę to wyglądało to na fizycznie niemożliwe żeby ją ściągnąć i wymienić na nową bez zakłuwania i\lub nowego całego przewodu
avix jest offline   Odpowiedź z Cytatem