Temat: [Kuga 2008-2012] Komunikat awaria silnika
View Single Post
Stary 09-02-2012, 13:02   #19
Adam66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2012
Skąd: Górny Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0tdci 136
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat awaria silnika

Cytat:
Napisał b@rth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Minął tydzień (auto z serwisu wyjechało w piątek), na zegarach choinka, wykrzyknik, kontrola trakcji, komunikat o awarii silnika, ale o dziwo brak kontrolki silnika, auto zgaslo podczas jazdy. Auto na bok, wyłączenie, ponowne uruchomienie wszystko ok, jadę po ok 100 metrach dokładnie to samo, auto gaśnie, choinka na zegarach, pikanie...
Dodam tylko ze auto zgaslo przy 140 na liczniku... (na szczęście na autostradzie)
Sorki za błędy ale iPad zmienia czasem sobie słowa, a ja siedzę i właśnie czekam na lawete...
Niecałe 2 tygodnie i 3 wizyta w serwisie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy po wypalaniu DPF serwisowo wymieniono olej i filtr oleju? Jezeli tego nie zrobiono to paliwo podczas wypalania dostalo sie do oleju silnikowego i moglo narozrabiac. jezeli chodzi awarie czujnika roznicowego DPF to FORD powinien wg mnie oglosic akcje serwisowa bo to jest anormalne co z tymi czujnikami sie dzieje.Dodam ze jezeli awaria nastepuje na pracujacym silniku to nie ma to nic wspolnego z filtrem paliwa jak mi to probowal wmowic facet dokonujac diagnozy komputerowej w nieautoryzowanem warsztacie.
Adam66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem