View Single Post
Stary 07-02-2012, 21:56   #53
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jaki największy akumulator da się włożyć ?

dziekuje neon2909...
przynajmniej widze ze masz pojecie o tym co piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panowie staram sie takie tematy wyjasnic do konca poniewaz wiem ze jest bardzo wiele osob i jeszcze wiecej sprzedawców ktorzy tłumaczą na odwrót...i naprawde słuchając wyjasnien niedoinformowanch albo celowo wprowadzajacych w blad sprzedawców mozna ogłupiec i zostajemy oszukani a problemy z akumulatorami zwiekszaja ruch w sklepach.

Zapomniałes jeszcze dopisac ze im wiekszy akumulatorek ma prad rozruchu to tym szybciej moze odzyskac energie z rozruchu silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponadto przypominam o tzw. procesie zasiarczania się aku w związku z pozostawieniem go w stanie rozładowanym na dłuższy czas. W takim aku dochodzi do krystalizacji związków siarki na płytach i jest to proces nieodwracalny. Podobno prostowniki które ładują aku impulsowo są w stanie trochę pomóc ale nie praktykowałem tego.
Ten proces tez jest odwracalny czasami w duzym stopniu..ale konieczne sa plukania akumulatora i jest to bardzo czasochlonne.
takich zabiegow przeprowadzilem juz 3x i jesli akumulatory byly tylko zasiarczone i niemialy masy czynnej opadnietej to wyszły jak nowe.
Na 3 akumulatorki 1 udalo mi sie odratowac praktycznie w 100% ale niebylo w nim ani grama osadu brazowego.
Z pozostalych 2 byl osad brazowy i tak sobie wyszły...ale jeden z tych akumulatorkow mam w swoim samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec zima sie konczy a ja nim przejezdziłęm....a regenerowalem go we wrzesnniu jak bylo jeszcze cieplo bo wtedy zrobily sie z nim problemy-nigdy nie sprawdzilem wody a ten akumulatorek niebyl bezobslugowy i pozostalo w nim 1/2 elektrolitu. Jednak wiem ze nastepna zima bedzie z nowym aku. Ale to traktowałem tylko jako doswiadczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-02-2012 o 22:06
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem