View Single Post
Stary 18-01-2012, 17:30   #1
jedrus84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Ślask
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 33
Domyślnie Spalanie na Pb98 a Pb95 - dygresje

Na początek chciałem się przywitać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nurtujące mnie zagadnienie dotyczy benzyny Pb98 Dynamic sprzedawanej na stacjach koncernu z Gdańska. Od dwóch lat jeżdżę Fiesta 1.3 którą odziedziczyłem po Ojcu. Do tej pory lana była benzyna Pb95. Na niej co bym nie wymyślił i jak jeździł w dojeździe do pracy bierze mi 6.1l/100km w lecie i 6.6l/100km w zimie czyli od jakiś 3 mies. Ostatni bak zalałem Pb98 Dynamic, nie wierząc oczywiście we wzrost mocy a raczej spodziewając się jej spadku ale myślę sobie 140 tys km już na liczniku to może przynajmniej coś silnik przeczyści ( w ramach wiary w reklamę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Jako że warunki na drodze takie same jak przez ostatnie 3 mies, ku zdziwieniu obserwowałem cyfrowe prostokąciki znikające dużo szybciej niż na Pb95 i wskazujące spalanie na poziomie 7.5l/100km a nawet ponad (wiem są one niedokładne itp ale zazwyczaj ok 75km na jednym wskaźniku spokojnie wyrabiałem. Przy 1/3 baku moje zdziwienie jest ogromne bo na 5 litrach(jednym wskaźniku) jestem w stanie przejechać już 80km. Moje pytanie jest następujące do was czyli do doświadczonych właścicieli Fordów. Czy to normalne- tzn czy komputer się "przestawia" na 98 powodując zmniejszenie spalania ? czy wskaźnik w baku zaczyna wariować ? czy może te super hiper komponenty wyczyściły silnik i spowodowało to spadek spalania? Dodam że końcowy rachunek km wychodzi na zero tzn przejadę na 40 litrach ok 600km ale przy różnicy w cenie i tak stratny jestem butelkę wódki.
PS jeżeli podobny temat był poruszany to proszę o usunięcie.
jedrus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem