View Single Post
Stary 17-01-2012, 21:35   #3
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Miałem podobne objawy, z tym że podczas jazdy mniej odczuwalne, ale stojąc to możnabyło drgawek dostać trzymając kierownice a deska warczała i drgała jakby audio na full było rozkręcone. Co najgorsze w serwisie nie mieli zielonego pojęcia o co kaman i najlepiej jak już znajdę przyczynę to żebym dał im znać bo mają jeszcze takie dwa jak mój. Sprawdzali wszystko (prawie) ale chyba nie za dokładnie, podejrzewali na koniec poduszki silnika (i słusznie jak sie później okazało) ale chyba tylko wirtualnie lub wizualnie, bo stwierdzili że jest okej. Po tym "wnikliwym badaniu" po jakims miesiącu podjechałem do mechaniorów od diagnostyki zawieszenia (takich "dziadków złota rączka") i stwierdzili że jest pęknięty jakis sworzeń od jednej z poduszek. Co się okazało wróciłem do serwisu aby to wymienić i jakie było zdziwienie że poduszka była równiesz uszkodzona, tylko dlaczego tego wcześniej nie zauważono? Przecież zapewniano mnie że podmieniano po kolei każdą z poduszek aby wyeliminować drgania. Po wymianie sworznia i poduszki wszystko wróciło do normy. Drgania ustały.

Ostatnio edytowane przez gandolfinek ; 17-01-2012 o 21:37
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem