Temat: [Mondeo 2007-2014] Możliwe komunikaty na wyświetlaczu
View Single Post
Stary 13-01-2012, 11:53   #1
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 242
Domyślnie Możliwe komunikaty na wyświetlaczu

Zastanawiam się od jakiegoś czasu jakie są możliwe do wyświetlenia komunikaty na moim / czy Waszych wyświetlaczach. Chodzi mi o informacje które się wyświetlają (nie błędy i ich kody) ale np. "Przepalona żarówka świateł mijania" "Niski poziom płynu spryskiwacza" "Otwarte drzwi kierowcy" itp. Wiadome jest, że zależne będzie to oczywiście od wersji modelu, rocznika i wyświetlacza jaki jest zabudowany (w tej chwili są chyba trzy czy cztery). W instrukcji mojego MK4 oraz w pobieżnym przeleceniu "google" nie znalazłem niczego konkretnego. Istnieje jakiś wykaz możliwych komunikatów do wyświetlenia, albo sposób aby wyświetlić wszystkie dostępne. Może to i prozaiczne o co pytam, ale jestem ciekawy czy np. jeśli z jakiegoś powodu zapomnę spojrzeć na któryś z płynów aby go ewentualnie uzupełnić, to czy moja rozumna maszyna mi o tym przypomni jeśli wykryje niski poziom. No albo jakieś inne przypadłości. Spotkał się ktoś kiedyś z takim może nie do końca problemem ale ująłbym to raczej zainteresowaniem. Wiadomo, że MK4 i jemu podobne to już nowszej generacji "wozidełka" naszpikowane wszechobecną elektroniką. I warto czasem wiedzieć czego jeszcze można spodziewać się po nim i na co liczyć. Wiadomo również że nie zastąpi to ludzkiej kontroli i nie jest to tylko stworzone z myślą o kobietach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. które czasem nie wiedzą nawet jaki rodzaj paliwa wlać i gdzie (bez urazy dla Pań, tak z autopsji tylko przytoczyłem).
Spotkał się ktoś kiedyś z takim dylematem i był bardziej uparty niż ja i znalazł odpowiedź?
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem