Temat: [1,8 TDCi] pluje olejem do intercoolera
View Single Post
Stary 05-01-2012, 21:26   #1
Abarth9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-07-2011
Skąd: Piaseczno
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie pluje olejem do intercoolera

Witam
Mam takie pytanie. Mianowicie od jakiegoś czasu moja foczka przy odpalaniu zaczęła kopcić na biało. Sprawdziłem wtryski i okazało się że 3 jest do naprawy. Wymieniłem zaworek i podkładki pod wszystkimi wtryskami. Auto odpaliło i pochodziło sobie 30 minut. Sprawdzając szczelność podłączeń kolega nacisnął pedał gazu i z rury doprowadzającej powietrze do intercoolera poleciał olej. Nie jakoś mało tylko naprawdę sporo. (Dodam że od wymiany oleju po przejechaniu ok 3 tys km ubyło oleju około połowę).
Założyłem intercooler i zrobiłem test drive. Po chwili samochód zaczął kopcić niemiłosiernie na biało. Tak więc wyłączyłem go i postanowiłem zapytać co wy o tym sądzicie.
Ważną rzeczą jest to że wiem że turbo jest na wykończeniu. Mechanik mówi że to jet właśnie wina turbo. Czy to może tak być? wydaje mi się to w miarę rzeczywiste ale żeby aż tak kopcił. poprostu nie da się jechać. Jest siwo.
Doradźcie co by zrobić. Stoję przed decyzją aby wydać parę łądnych stówek na naprawę turbo, ale czy to jest powód. Przed naprawą wtrysków tak nie kopcił.
pozdrawiam
Abarth9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem