View Single Post
Stary 21-12-2011, 21:33   #1
mtbiker
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Model: Foka
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 07
Postów: 12
Domyślnie Samochód się buja podczas toczenia, a kierownica trzęsie od 110km/h w górę

Witam kolegów serdecznie!

Nie ukrywam, że trafiłem tu z powodu problemu z autem - Focus II 1.8 tdci 2007. Od nowości w moich rękach.

Objawy:
1. Przy toczeniu (tj. wrzucam dwójkę, puszczam gaz, obroty się uspokajają i samochód się toczy) na 100% gładkiej nawierzchni samochód się buja. Delikatnie, ale wyczuwalnie, mniej więcej co obrót koła czuć jakby coś było przylepione do którejś z opon i koło musiało "przeskakiwać". Oczywiście na oponach niczego nie widać.
2. Powyżej 110km/h kierownica drży. Jest to nie tylko wyczuwalne pod ręką, ale również doskonale widoczne gołym okiem. Kierownica tak jakby się rozmazuje, nieostro ją widać. Mam nadzieję, że to zrozumiały opis.

Próby działania:
Tarcze - proste, tak stwierdzili w Abscar. Poza tym podnieśli samochód, pokręcili kołami i niczego nie wykryli.
Koła - wyważone po niedawnej wymianie na zimówki.
Opony - to nie jest ta kwestia, bo identyczne objawy były na letnich.

Mam wrażenie, że objawy się pogłębiają powoli. Boję, się, że po pierwsze to coś poważnego i grozi niebezpieczeństwem, a po drugie, że jeśli szybko nie zadziałam to kilka innych rzeczy pójdzie się... do lasu, choćby zawiecha czy coś w układzie kierowniczym. Na święta jadę w 500km trasę i nie uśmiecha mi się każdego kilometra jechać z duszą na ramieniu.

Nie wiem już, czy mam wymieniać tarcze, czy kupować nowe opony, czy prostować felgi, czy Bóg wie co jeszcze... Nie chcę się pakować w niepotrzebne koszty!

Koledzy, co to za cholerstwo?! Ktoś ma pomysł? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomocy!
mtbiker jest offline   Odpowiedź z Cytatem