Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 02-12-2011, 09:55   #77
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Zbyt niska temperatura silnika w TDCI

Panowie przechodziłem ten temat już kilka zim. Silnik MDO jak to każdy diesel nagrzewa się stosunkowo wolno w porównaniu z silnikiem benzynowym. Powód oczywisty. Pływająca temperatura w tym modelu w zakresie od 60 do 90 i spowrotem podczas niskich temperatur jest normą i nie wiem czy komuś się tą wadę udało usunąć. W zależności od przebiegu nagrzewnia się auta co wynika a w danej chwili od specyfiki jazdy tj. czy po drodze mamy dużo przystanków np. światła, korki.... czy startujemy na zimnym motorze i cały czas jedziemy bez przystanku, czy jedziemy dynamicznie, aż do całkowitego wygrzania silnika to ten efekt można zauważyć lub nie. Zauważcie też, że jeżeli wygrzeje się już silnik i zatrzymacie się np. na przejeździe kolejowym to temperatura już tak szybko nie poleci w dół, dopiero po jakimś czasie.
Oczywiście istnieje opcja, że uszkodzony jest któryś z termostatów i bez wyjęcia się tego nie sprawdzi. Dla świętego spokoju warto wymienić lub co mądrzejsze sprawdzić czy są uszkodzone bo szkoda wymieniać dobre na nowe!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten typ tak maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja już zostawiłem ten problem bo wymieniłem kiedyś komplet termostatów i nic to nie zmieniło a nie ma innego el. w silniku który odpowiada za regulację temperatury.

Ostatnio edytowane przez klocky ; 02-12-2011 o 10:08
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem