View Single Post
Stary 26-11-2011, 18:21   #530
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kiedyś jak robiłem swoje wtryski to mechanik przy testowaniu stwierdził, że zaworki słabe, do wymiany ale końcówki mogą zostać bo dają dobre dawki. Auto jednak wciąż podkapcało mi na siwo przy porannym rozruchu przez 2-3 minuty. W końcu mechanik stwierdził, że na próbe wymieni końcówki we wtryskach. Jak nie pomoże to wrócimy do starych. Ale pomogło. Przestał podkapcać. A co najdziwniejsze dawki paliwa na starych inowych końcówkach były niemal identyczne (?!) Widocznie sama "jakość" rozpylania się pogorszyła i to mogło powodować dymek.
No i dupa.
Wymieniłem dziś wszystkie 4 rozpylacze a samochód dalej odpalil kopcąc i szatkując Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy jak trochę pochodzi bo nie chodził zbyt dlugo, bo nie miałem czasu na niego już więcej dzisiaj, może cudowne uzdrowienie???
Ręca opadają ...
Pewnie czeka mnie wizyta w jakimś warsztacie - aż się boje tych dziśiejszych fachowców od CR.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem