Temat: [Focus 2004-2008] Dziwne stuki w przednim zawieszeniu
View Single Post
Stary 26-11-2011, 08:47   #1
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Witam, jest to mój pierwszy post ale i problem dziwny. Otóż, mój Focus (1.8tdci, 2006, 356tys km) wydaje z przedniego zawieszenia dwa rodzaje odgłosów:
1. Przy przejeżdżaniu z prędkościami 30-60km/h po drogach z dużą ilością nierówności słychać wyraźne postukiwanie, terkotanie, jakby stłumione, bardziej ze środkowej części zawieszenia. Dzieje się tak od przebiegu ok 200 tys km, czyli od 3 lat
2. Drugi odgłos to bardzo głośne metaliczne uderzenie, czasem jedno po drugim przy dynamicznym przejeżdżaniu przez uskok lub np poprzeczną nierówność w drodze. Jest to naprawdę niezły łomot, bardziej słyszalny z prawej strony.

W związku z faktem, że próbuję wyeliminować przyczyny stuków 1 i 2 oto co wymieniłem w ostatnich 2 miesiącach i wcześniej:
1. Amortyzatory przód z obsadami Kayaba, sprężyny.
2. Wszystkie tuleje przednich wahaczy (dodam że przy przebiegu 200 tys 3 lata temu wymieniłem kompletne wahacze w ASO ale małe terkotanie opisane pkt 1 również nie ustąpiło, ASO rozłożyło wtedy ręce).
3. Łączniki stabilizatora, gumy na stabilizatorze, sworznie wahaczy
4. Tył kompletnie wymieniony, wszystkie tuleje.

Jak widać przyczyn stuków 1 i 2 pozostało już niewiele ale i tak nie mogę tego wyeliminować. Wczoraj sprawdzałem magiel ale mechanik stwierdził, że jest OK. Nie wydaje żadnych odgłosów przy kręceniu lewa-prawa, niby nie ma luzów. Teraz nie wiem. Pozostają półosie. Mechanik twierdzi że trzeba zajrzeć w te dłuższą, że niby na środkowym łączenie ma luz. Co o tym sądzicie, bo mnie szlag już trafia. Nie sądzę, żeby było znów coś z amorami skoro przejechałem na nich 10 tys km. Pozostaje przekładnia i półosie ale czy one mogą wydawać takie odgłosy, w dodatku tak różniące się od siebie. Liczę na ożywioną dyskusję. Tak na marginesie powiem, że w warsztacie gdzie serwisuję auto (zaufany warsztat) wziąłem 3 mechaników którzy znają moje auto i poprosiłem o opinie. Wnioski: jeden mówi-prawa półoś, drugi-trzeba jeszcze raz sprawdzić amory, sprężyny, obsady trzeci-magiel. Niezła kołomyja. Czekam na Wasze wsparcie w mojej walce ze stukami.

Ostatnio edytowane przez firlej ; 26-11-2011 o 11:29
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem