View Single Post
Stary 20-11-2011, 12:03   #106
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam 11 000 przejechane od czerwca. Silnik super, spalanie mam ok 8,5-9, raczej nie chce spaść poniżej 8,5. Niestety na długiej trasie jak się da jechać 130-140 to raczej pali więcej niż mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby oszczędnie jechać to chyba by trzeba jechać 100-120. Spalanie podaję z wyliczeń, a nie z komputera, bo ten radośnie podaje 7,8-8,0 ;-)więc ma spory błąd.
W sumie to jak na tak ciężkie auto to nieźle. Bardzo podoba mi się elastyczność silnika, w zasadzie jeździ jak diesel.

Kategorycznie nie podoba mi się to, że jest głośny szum powietrza z okolic górnej krawędzi przedniej szyby i słupków oraz na tylnej kanapie buczy wydech, dosyć nieprzyjemny dźwięk. Z przodu na szczęście tego nie słychać.
Gdyby nie to, to nie miałbym uwag do tego samochodu.

Pozdrawiam
Jakoś pali Ci więcej niż mnie. Przy dynamicznej jeździe mieszanej (miasto, autostrada i kręte drogi) nigdy jeszcze mi nie przekroczył 8 litrów/100km (spalanie rzeczywiste, a komputerowe to średnio jakoś tak zaniżone o 0,2-0,3l/100km).

Natomiast jeżdżąc oszczędnie spokojnie mam 6-6,5l/100km, tylko że lubię jednak dynamiczniejszą jazdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może lejesz jakieś kiepskie paliwo?
Próbowałeś porównywać?
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem